Evinizdeki tüm cihazlar Wi-Fi ağınıza sorunsuz olarak bağlanmasına rağmen, wireless USB adapter ile kişisel bilgisayarınızdan bağlanamıyorsanız, hatta wireless adapter’ınızın yönetim ara yüzünde bağlantı sorunsuz olarak kurulmuş olarak gözükmesine rağmen Wi-Fi listenizde sizin ağınızın SSID’sinin yanında “No Internet, Secured” ibaresi yer alıyorsa bu yazıdaki çözümler tam size göre…

Bağlantı sorununuzun kaynağını tespit etmek için ilk olarak Windows’un içinden troubleshooting yapmanız yararlı. Troubleshooting yapmak için Network Connections (Ağ bağlantıları) altındaki Wi-Fi bağlantısını sağ tuş yaparak “Diagnose” seçeneğini seçin ve ekrandaki yönlendirmeleri takip edin. Eğer troubleshooting sonucu “Wi-Fi doesn’t have valid IP configuration” mesajı çıkıyorsa okumaya devam edin…

Dikkat! Bu yazıda vereceğim çözüm Windows 10 ile çalışan sistemler için geçerlidir. Windows işletim sisteminin diğer versiyonlarında da benzer çözümler olabileceği için aşağıdaki adımları sıra ile uyguladığınızdan emin olun. Her çözüm önerisini gerçekleştirdikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Çözüm 1- Antivirüs programlarınızı etkisiz hale getirin.

 • Kimi zaman Wi-Fi kurulumu esnasında virüs programları Wi-Fi bağlantısını bir tehdit olarak algılayıp Wi-Fi bağlantınızı devre dışı bırakabilir. Bu nedenle virüs programınızı etkisiz hale getirip, Wi-Fi kurulumunu tekrar deneyin.

Çözüm 2-  IP ayarlarınızı reset edin.

 • Bilgisayarınızdaki windows tuşu ile x tuşuna aynı anda basın ve çıkan menüden “Windows Powershell (Admin) – Command Prompt (Admin) – Komut İstemini (Yönetici)” seçin.
 • Komut istemi başlayınca aşağıdaki kodları tek tek girin ve her koddan sonra enter tuşuna basın.
  netsh winsock reset
  netsh int ip reset
  ipconfig /release
  ipconfig /renew
 • Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Çözüm 3 – Wireless profilinizi silin.

Yukarıdaki çözümler işe yaramıyorsa Wi-Fi bağlantınız bozulmuş olabilir. Bu durumu düzeltmek için bağlı bulunduğunuz Wi-Fi profilinizi tamamen silmek işe yarayabilir.

 • Bilgisayarınızdaki windows tuşu ile x tuşuna aynı anda basın ve çıkan menüden “Windows Powershell (Admin) – Command Prompt (Admin) – Komut İstemini (Yönetici)” seçin.
 • Komut istemi başlayınca aşağıdaki kodu girin ve enter tuşuna basın. ”WirelessProfileName”i kendi SSID’niz ile değiştirmeyi unutmayın.
  netsh wlan delete profile name=”WirelessProfileName”
 • Bu işlem tamamlandıktan sonra kullanılabilir Wi-Fi listenizden Wi-Fi SSID’nizi seçip, şifrenizi yeniden girerek ağa yeniden bağlanmalısınız.

Bu adımları tamamladıktan sonra “No Internet, Secured” ibaresinin “Connected, Secured” olarak güncelleneceğini ve kablosuz ağınıza bağlanabileceğini göreceksiniz.

FireFrog Creative

FireFrog Creative, 2009 yılında Amerika’da kurulmuş genç ve dinamik bir tasarım stüdyosudur. Müşteri ihtiyaçlarına odaklı ve yüksek kaliteli bir iş anlayışına sahip olan FireFrog Creative, web tasarımı, web hizmetleri, grafik tasarımı, kurumsal tasarım ve diğer görsel tasarım ürünleri üzerinde uzmanlaşmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.