WordPress’te fotoğraf eklerken HTTP Hatası (HTTP Error) aldıysanız bu çok can sıkıcı olabilir. HTTP Hatası oluştuğunda fotoğraflar yüklenmesine rağmen yüklenmiyor gibi gözükür ya da hiç yüklenmeyebilir.

httphatasi01

Ayrıca fotoğrafların yüklendiği durumda fotoğraflara ait görseller ortam kütüphanesinde görüntülenmeyebilir. Bu durum aynı fotoğrafı hata ile birden fazla kere yüklemenize ve disk alanınızı gereksiz yere kalabalıklaştırmanıza neden olabilir.

httphatasi02

WordPress’te fotoğraf eklerken HTTP Hatası (HTTP Error) alıyorsanız bunu çözmek için birkaç yol var.

Çözüm 1

WordPress’te kullandığınız tüm eklentileri pasif hale getirin. Ardından tekrar resim yüklemeyi deneyin. Kullandığınız eklentilerde oluşan bir çakışma bu hataya sebep olabilir. Eğer tüm eklentiler kullanım dışıyken fotoğraf sorunsun bir şekilde yüklenebiliyorsa muhtemelen kullandığınız bir eklenti HTTP Hatası sorununa yol açıyordur. Hangi eklentinin çakışma yarattığını bulmak için eklentileri birer birer aktive ederek fotoğraf yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Çözüm 2

HTTP Hatası temanızın “Uploads” klasörünün izinlerinden kaynaklanıyor olabilir. Sorunun bu olup olmadığını anlamak için aşağıdaki adımları takip edin:

ADIM 1- Herhangi bir dosya bağlantı programı kullanarak sitenizin FTP dizinine bağlanın.
ADIM 2- /public_html/wp-content/ dosya yolundaki “Uploads” klasörünün izinlerini düzenleyin.
ADIM 3- Karşınıza açılacak olan pencerede 644 yazan sayıyı 777 olarak değiştirin ve alt kısımda bulunan “Alt klasörlere de uygulansın” seçeneğini işaretlemeyi unutmayın.

Çözüm 3

Eğer yukarıdaki 2 çözüm de işe yaramadıysa aşağıdaki çözümü deneyebilirsiniz:
ADIM 1- Hosting hesabınızda dosya yönetimi alanına ulaşın.
ADIM 2- WordPress sitenizin root’una gidin.
ADIM 3- .htaccess dosyasını bulun ve düzenleme seçeneğine basın.
ADIM 4- Aşağıdaki kodu dosyada uygun bir yere ekleyin.
SetEnv MAGICK_THREAD_LIMIT 1
ADIM 5- .htaccess dosyasını kaydedin.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra fotoğraflarınızı WordPress’e sorunsuzca yükleyebilirsiniz.

FireFrog Creative

FireFrog Creative, 2009 yılında Amerika’da kurulmuş genç ve dinamik bir tasarım stüdyosudur. Müşteri ihtiyaçlarına odaklı ve yüksek kaliteli bir iş anlayışına sahip olan FireFrog Creative, web tasarımı, web hizmetleri, grafik tasarımı, kurumsal tasarım ve diğer görsel tasarım ürünleri üzerinde uzmanlaşmıştır.

3 thoughts on “Fotoğraf Eklerken HTTP Hatası Alıyorsanız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.