Facebook’ta herkese açık paylaşım yapmak isteyeceğiniz durumlar olacaktır. Örneğin internette, sosyal medyada yapılan çekiliş ve kampanyalara katıldığınızda, firmalar kampanya duyurusunu herkese açık olarak yapmanızı isteyebilir. Bunun nedeni hem kampanyanın daha çok kişiye yayılmasını sağlamak, hem de kampanya koşullarını sağladığınızın kontrolünü yapabilmektir.

Facebook’ta herkese açık paylaşım yapmak sandığınızdan da kolay. Dilerseniz sadece bir paylaşımı, dilerseniz tüm paylaşımlarınızı herkese açık yapabilirsiniz.

Sadece Bir Paylaşımı Herkese Açık Yapmak

Diyelim ki başka bir sayfada yayımlanmış bir yazıyı herkese açık olarak paylaşmak istiyorsunuz. Yapmanız gereken adımlar şöyle:

Adım 1- Yazının yayımlandığı sayfaya gidin. Yazının altındaki seçeneklerden “Paylaş” linkine tıklayın. Ardından çıkan drop-down menüden, ikinci seçenek olan “Paylaş”ı seçin.

01

Adım 2 – Karşınıza bir pop-up çıkacak.

(1) Bu ekranda dilerseniz yazıya dikkat çekecek bir kişisel yorum ekleyebilirsiniz.

(2) Ardından yazının hemen altındaki “Arkadaşlar” butonuna tıklayın.  “Bunu kimler görmeli?” şeklinde bir pop-up çıkacak. Oradan “Herkese Açık” seçeneğini seçmelisiniz.

(3) Son olarak “Paylaş” butonuna basarak işlemi tamamlayın.

Tebrikler! Facebook’ta herkese açık paylaşım yaptınız.

02

Tüm Paylaşımları Herkese Açık Yapmak

Eğer tek tek paylaşımları herkese açık yapmakla uğraşamam. Tüm paylaşımlarım herkese açık olsun diyorsanız Facebook’un ayarlarını değiştirmelisiniz.

Adım 1 – Sayfanın sağ üst köşesine giderek ok tuşuna basın.

herkeseacik01

Adım 2 – Sol taraftaki menüden “Gizlilik” seçeneğini seçin. “Gizlilik Ayarları ve Araçları” alanında “Paylaştıklarımı kimler görebilir?” kısmında önceden yapılmış olan ayarı görebilirsiniz. Örneğin önceden paylaştıklarınızı sadece “Arkadaşlar”ınız görüyor olabilir. Şimdi bu ayarı “Düzenle” linkine basarak değiştireceğiz.

herkeseacik02

Adım 3 – İleride paylaşacağın gönderileri kimler görebilir kısmında “Herkese Açık” Seçeneğini seçin

herkeseacik03

Adım 4 – Son olarak Facebook bir hatırlatma mesajı görüntüleyecek. İşlem tamam.

Tebrikler! Artık Facebook’taki tüm paylaşımlarınız herkese açık!

herkeseacik04

FireFrog Creative

FireFrog Creative, 2009 yılında Amerika’da kurulmuş genç ve dinamik bir tasarım stüdyosudur. Müşteri ihtiyaçlarına odaklı ve yüksek kaliteli bir iş anlayışına sahip olan FireFrog Creative, web tasarımı, web hizmetleri, grafik tasarımı, kurumsal tasarım ve diğer görsel tasarım ürünleri üzerinde uzmanlaşmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.